LaNinia – Loneliness

    Nie wiedząc, że LaNinia to rodzimy zespół z Strzelec Krajeńskich sformowany z inicjatywy Daniela Ludwiczaka, można by odnieść wrażenie, iż mamy do czynienia (do słuchania) z formacją pochodzą zza Atlantyku. Na Loneliness wszystko brzmi tak, jakby dopiero przed chwilą przyleciało z JFK na pokładzie Boeinga i tylko przez nieco odmienną pisownię można nabrać podejrzeń – w końcu LaNinia to nie La Niña<, pogodowa anomalia oraz nazwa punkowego zespołu z południa Stanów Zjednoczonych. Trudno także uwierzyć, że taki materiał wyszedł od zespołu sformowanego w lutym 2018 roku, bo Loneliness brzmi rozkosznie profesjonalnie. Ten album to gładziutki asfalt pod kołami Forda Mustanga.

    LaNinia to zespół grający groove z domieszkami rocka, metalcoru oraz deathu, ale trudno jest oddać słowami to, jak w rzeczywistości brzmi taka mieszanka, bowiem na papierze brzmi to jak dosyć specyficzna kombinacja. Loneliness to czterdzieści minut nisko zestrojonych, choć nie przesadnie przesterowanych, gitar, wygrywających zwaliste, groovowe riffy, ponad którymi unosi się naprzemiennie ostry i łagodny, czasami wręcz radiowy głos Mateusza Popisa. O tej płycie trudno jest napisać cokolwiek, aby nie utonąć w superlatywach, bo tego materiału słucha się naprawdę dobrze i przyjemnie. Kawałki nie zlewają się ze sobą w jeden ciąg dźwięku, solówki są bardzo dobrze dobrane, brak tutaj dłużyzn, nie ma nadmiaru przesterów oraz efektów, przez co trudno odróżnić wokal od nagrania wściekłego niedźwiedzia… Z której strony by się nie przymierzyć do ugryzienia opisu krążka LaNinia, zawsze napotkamy gładką ścianą przemyślanej kompozycji, zagranej przez pewnych swego muzyków. Od melodyjnego refrenu Through the Ashes po agresywne riffy Pow (gdzie gościnnie występuje Jacek Hiro) oraz Criminal, wszystko jest tutaj zapięte na ostatni guzik. W Missed and Forgotten, podobnie jak przy The Beast That I Fed, na pierwszy plan wyrywa się przytłumione brzmienie gitar; Where Are We Now to szrapnel o zwalistym riffie pod wersem oraz dziecięcymi chórkami, które dodają całości niepokojącego wydźwięku – ta kompozycja ścina wszelkie wątpliwości już od pierwszych sekund… Praktycznie o każdym utworze można powiedzieć coś dobrego, ale wtedy recenzja przypominałaby wpis z tezaurusa.
   LaNinia oraz ich debiutancki album to prawdziwa perełka i jazda obowiązkowa dla miłośników groovu oraz pozycja godna polecenia dla maniaków wszystkich innych rodzajów metalu.

4,5/5

Najnowsze artykuły
Black Widow Radio Czat
EwaMartinez
Aphesis.jpg
EwaMartinez
Sinful.jpg
EwaMartinez
1. Introspection-Brasil 2. Aphesis-Hawaii 3. Dark Phantom -Iraq 4. Sinful-Russia 5. Ancient sphereS-Costa Rica 6. The Fallen Prophets - South Africa 7. Sodoma-Brasil 8. Old Throne-Mexico
Bizon
sorki ale dziś nie maa audycji z powodu choroby!
Anonim4003
czemu na John doe nieda się głosować?
Anonim4059
Dlaczego nie wyłączyliście już głosowania na siarczystą listę ?
Anonim4232
witamy wszystkich bardzo serdecznie !!
EwaMartinez
hello! smile
Kostek
Siemanko wink
Czarna Wdowa
jutro audcyja !!
Anonim5291
zaraz zaczynamy laugh
Anonim5301
SALIDOS DESDE MEXICO
Czarna Wdowa
Nowa wersja Siarczystej Listy Przebojów juz wjechala na salony laugh
Czarna Wdowa
hello !!
Anonim9431
Slayer może częściej?
Anonim9761
to autopilot
Anonim9826
Saludos desde chilee
Anonim9835
SuperMetalowa muza leci BWR pozdrawia Marcin i bardzo wam kibicuje smile
Anonim9835
Tylko dlaczego teraz się nie wyświetla co gra ?
Anonim9892
Witam i tak tutaj nikt nie odpiszę ale teraz muza leci zespół Warbell klasa.
Czarna Wdowa
dlaczego sadzisz ze nikt nie odpisze laugh
Anonim11439
To radio jest Martwe !!!
Anonim11509
wcale nie jest !!
Anonim11827
Można słuchać i nie pisać. smile
Anonim17246
Całkiem przyjemna muzyka leci. Muszę tu częściej zaglądać wink
Liczba użytkowników: 0

Dostosuj