Zła Wola – The Best Of Vol. 2

Larum!
To wcale nie jest druga składanka najlepszych utworów zespołu, który od lat egzystuje na rodzimej scenie i zebrał już dosyć materiału, aby bez fałszywej buty wypuścić kolejną kompilację – The Best Of Vol. 2 to debiutancki długograj. Ze strony warszawskiej kapeli Zła Wola wcale nie jest to przejaw złej woli, ale zabawa utartą konwencją. Kto powiedział, że tak nie można? Można, oczywiście, ale takie podbicie stawki na samym początku rozgrywki może spowodować, iż ktoś potraktuje tytuł tego albumu poważnie i będzie oczekiwać zarówno The Best jak i Vol. 2. Prawdopodobnie będzie chciał także zobaczyć trochę Of.

Trzeba od razu powiedzieć, że Zła Wola naprawdę się postarała, aby ze studia nagraniowego wyszło coś z czego będą mogli być dumni. To się udało i jako debiutancki album The Best Of Vol. 2 naprawdę sprawia dobre wrażenie. Brzmienie jest soczyste, riffy oraz kompozycje przyjemne dla ucha, a całość zapewnia niemalże godzinę heavy metalowej i hard rockowej zabawy. Całość otwiera utwór pod tytułem Zabij Mnie, który z miejsca nadaje mocny rytm, pokazując jednocześnie wszystkie mocne i słabe strony Złej Woli. W samej kompozycji wszystko jest na swoim miejscu, ale kolejna pozycja, Nie Widzę Siebie, to więcej tego samego. Podobnie rzecz się ma przez większość albumu, który urozmaicają motywy zaczerpnięte z bluesa czy groove’u. Choć mamy takie perełki jak Zabij Mnie czy Cisza To Krew, The Best Of Vol. 2 sprawia wrażenie dosyć powtarzalnego i zachowawczego krążka – to kilka bardzo silnych pozycji, otoczonych wianuszkiem solidnego, choć niezbyt odkrywczego grania.

Nie jest to duża skaza, w żadnym wypadku śmiertelna – nawet zespoły mające za paskiem więcej niż dwie składanki największych hitów nie zawsze potrafią wypełniać kolejne krążki samymi przebojami – ale The Best Of Vol. 2 przy odsłuchaniu na jeden raz może nieco znużyć, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy oswoimy się już z manierą grania Złej Woli. Brakuje tutaj nieco nieskrępowanej ekspresji, porzucenia średnich temp i wyjścia poza utarte schematy. Te obecne na albumie ekstrawagancje toną w nawale utworów, których nie będziemy pamiętać już po godzinie, chociaż są tutaj również tytuły potrafiące wgryźć się w pamięć. Z krążka można by usunąć dwa lub trzy kawałki, które odciągają uwagę od tego, co Zła Wola ma najlepszego do zaoferowania.

Było o wadach, teraz o zaletach, a raczej zalecie. The Best Of Vol. 2 to w pełni profesjonalny album od profesjonalnie brzmiącego zespołu, tworzącego zarówno ciekawe kompozycje, jak i godne odnotowania teksty. Nie każdy oczywiście wers jest pokazem słownego fechtunku – czasami jakaś fraza wzbudzi raczej uśmiech niż refleksję – ale nie mamy tutaj zbyt wielu banałów, a teksty do Kuku, W Stronę Światła czy Cisza To Krew są celne i mocne.
Dla fanów mocnego ale nie przesadnie ciężkiego grania, The Best Of Vol. 2 od Złej Woli to pozycja godna przesłuchania i godna polecenia.


10/10

Najnowsze artykuły
Black Widow Radio Czat
Anonim2466
Ktoś z was wie co to za nagranie teraz leci ?
Anonim2466
Uwielbiam taki Metal miazga.
Anonim2470
Ktoś wie gdzie można Bizona spotkać?
Anonim2466
Dlaczego teraz nie piszę co jest teraz grane ?
Anonim2466
Fantastyczne Metalowe kawałki lecą.
Anonim2466
Niestety nie wiem ja tylko Bizona słyszę podczas listy.
Anonim2466
Super muza BWR rządzi Dobranoc wszystkim ja sobie jeszcze posłucham.
Bizon
Witam wszystkich. Chciałbymogłosić ze spowodu choroby dziszejszy strim sie nie odbędzie. Zapraszam wszystkich gorąco na przyszłytydzień.
Anonim2750
Dobry Bizonie choroba nie wybiera życzę zdrowia i szybkiego powrotu do nas smile
Anonim2791
Dobry wieczór to jest audycja Extreme Metal ale pierdzielnięcie yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah smile
Anonim2791
Zajebiście że jest jakaś fajna Metalowa audycja.
Anonim2791
Słychać Czarną Wdowę jak ja tęskniłem smile
Anonim2791
Troszkę radio szumi.Ale to jest Metalowy czad świetny zespół.
EwaMartinez
Aphesis.jpg
EwaMartinez
Sinful.jpg
EwaMartinez
1. Introspection-Brasil 2. Aphesis-Hawaii 3. Dark Phantom -Iraq 4. Sinful-Russia 5. Ancient sphereS-Costa Rica 6. The Fallen Prophets - South Africa 7. Sodoma-Brasil 8. Old Throne-Mexico
Bizon
sorki ale dziś nie maa audycji z powodu choroby!
Anonim4003
czemu na John doe nieda się głosować?
Anonim4059
Dlaczego nie wyłączyliście już głosowania na siarczystą listę ?
Anonim4232
witamy wszystkich bardzo serdecznie !!
EwaMartinez
hello! smile
Kostek
Siemanko wink
Czarna Wdowa
jutro audcyja !!
Anonim5291
zaraz zaczynamy laugh
Anonim5301
SALIDOS DESDE MEXICO
Liczba użytkowników: 0

Dostosuj