Black river - humanoid

BLACK RIVER – Humanoid Album 2019, Mystic Prod.
Program: 1. Flying High,
2. Revolution,
3. Humanoid,
4. H.T.Angel,
5. Q,
6. The Rebel,
7. Abyss,
8. World In Black,
9. Monster,
10. 7,
11. R’n’R Hell (bonus)

Na trzecie wydawnictwo BLACK RIVER czekaliśmy dekadę. Po dwóch świetnych płytach „Czarnej rzeki” wokalista Maciek musiał się wycofać z grania, reszta robiła swoje. Tyle że osobno. Spotkanie po latach, planowane czy nie, musiało przynieść niespodziankę. Dlatego pierwsze pogłoski o reaktywacji zespołu wywołały u mnie niemałą nerwowość. Szanowałem ten band za dwie pierwsze płyty, ale też miałem w pamięci to, że przecież ten sam skład tworzył ostatnią mutację NEOLITHIC. A ten kapel był zawsze głęboko w moim metalowym sercu. Pytanie tylko jak chłopaki podejdą do tematu. Czy będzie to coś wymuszonego, czy raczej napakowani energią pojadą z koksem po całości?

Trwając  w oczekiwaniu na „Humanoid” jak skoczek na belce czekający na uniesioną chorągiewkę, odświeżyłem sobie epkę „Neolithic” (rocznik 1997), na której Kay z Taffem odwalili kawał zajebistej roboty. „A może pójdą tą drogą?” – pomyśłałem. Ale zaraz rozwiałem marzenia, bo przecież to bez sensu… Tymczasem kiedy miałbym wskazać album BLACK RIVER, do którego bardziej podobny jest „Humanoid”, najpierw oznaczyłbym wspomnianą pozycję z dyskografii NEOLITHIC. Za polot, radość grania i pomysły.

Pierwszy numer „Flying High” to właśnie ukłon w stronę czasów „Neolithic”. Jest wesoło z jajem, ale jest też moc. Kopniak. Podoba mi się. Drugi na płycie „Revolution” z kolei mógłby się śmiało znaleźć w dyskografii ROOTWATER. Tych skojarzeń z poprzednią kapelą Maćka mam więcej – wzmocnione przez kolegów wokale, odjechane aranżacja, elektronika. Zresztą te patenty chłopaki wykorzystywali też na wcześniejszych produkcjach BLACK RIVER, więc to żadna aluzja, a luźne skojarzenie. Ważnym elementem całej tej układanki jest wokal. Słychać, że Maciek jest w formie. Zespół od premiery „Humanoid” zagrał zaledwie kilka koncertów, toteż nie wiadomo czy zdrowie MT nie pozwala na więcej czy panowie postawili nie na ilość a na jakość. Warto śledzić działania kapeli w tym zakresie, bo bez wątpienia na żywo ta muza zabija. Szczególnie ciekawi mnie ruch pod sceną przy dźwiękach „The Rebel”, przy którym sam bym nogi (kto wie co jeszcze) pogubił. Kolejny kopniak przy „Abyss”. To znowu jest BLACK RIVER! Misz-masz w wykonaniu piątki starych wyjadaczy miażdży. Nawet nieco smętny „World In Black” (znowu czuję duszny klimat ROOTWATER?), który przetacza się przez układ słuchowy. To chyba najmniej przebojowy utwór spośród całej jedenastki. Co innego „Monster” – kop, kop, kop… Czuję się teraz jak pobudzone dziecko w łonie matki… 

Cały czas jestem też pod wrażeniem Taffa. Ten gość jest dziki, wygłodniały mikrofonu, co całej płycie dodaje wielkiej mocy. A kiedy srebrny krążek zatrzymuje się w odtwarzaczu w uszach wciąż świszcze mi „Q”. Jedyną radą na to jest odpalenie „Humanoid” od nowa. Co czynię, regularnie od paru miesięcy.

~marr

Skład: Taff – vocal (m.in. GEISHA GONER, NEOLITHIC, ROOTWATER), Kay – guitar (m.in. NEOLITHIC, KAYZEN), Art – guitar (m.in. NEOLITHIC), Orion – bass (m.in. VESANIA, NEOLITHIC, BEHEMOTH), Daray – drums (m.in. VESANIA, VADER, HUNTER, SYMBOLICAL)

Najnowsze artykuły
Black Widow Radio Czat
EwaMartinez
Aphesis.jpg
EwaMartinez
Sinful.jpg
EwaMartinez
1. Introspection-Brasil 2. Aphesis-Hawaii 3. Dark Phantom -Iraq 4. Sinful-Russia 5. Ancient sphereS-Costa Rica 6. The Fallen Prophets - South Africa 7. Sodoma-Brasil 8. Old Throne-Mexico
Bizon
sorki ale dziś nie maa audycji z powodu choroby!
Anonim4003
czemu na John doe nieda się głosować?
Anonim4059
Dlaczego nie wyłączyliście już głosowania na siarczystą listę ?
Anonim4232
witamy wszystkich bardzo serdecznie !!
EwaMartinez
hello! smile
Kostek
Siemanko wink
Czarna Wdowa
jutro audcyja !!
Anonim5291
zaraz zaczynamy laugh
Anonim5301
SALIDOS DESDE MEXICO
Czarna Wdowa
Nowa wersja Siarczystej Listy Przebojów juz wjechala na salony laugh
Czarna Wdowa
hello !!
Anonim9431
Slayer może częściej?
Anonim9761
to autopilot
Anonim9826
Saludos desde chilee
Anonim9835
SuperMetalowa muza leci BWR pozdrawia Marcin i bardzo wam kibicuje smile
Anonim9835
Tylko dlaczego teraz się nie wyświetla co gra ?
Anonim9892
Witam i tak tutaj nikt nie odpiszę ale teraz muza leci zespół Warbell klasa.
Czarna Wdowa
dlaczego sadzisz ze nikt nie odpisze laugh
Anonim11439
To radio jest Martwe !!!
Anonim11509
wcale nie jest !!
Anonim11827
Można słuchać i nie pisać. smile
Anonim17246
Całkiem przyjemna muzyka leci. Muszę tu częściej zaglądać wink
Liczba użytkowników: 0

Dostosuj