Clayseny „Pure Heart”

Świeżynka od olsztyńskiego projektu, w którym pierwsze „skrzypce” gra Chomik, China lub – jak kto woli – po prostu Jarek Łabieniec – ex-muzyk VADER. Nie będzie to jednak death metal, którym Chomik kiedyś się parał. I już przechodzimy do sedna, bo w zasadzie ciężko określić foremkę, w jaką kwintet z Warmii i Mazur zapakował swoje „ciasto”. A jest „ono” metalowe, ale na przykład wokalista Grzesiek przemyca w tę plątaninę trochę jazdy a’la TOOL. Co mi osobiście nie przeszkadza, ale też specjalnie mnie nie jara. Powiedziałbym nawet, że dźwięki na „Pure Heart” mogą niekiedy… drażnić, o ile ktoś nie lubi w muzyce „łamańców”. I właśnie ja nie jestem ich maniakiem. Wolę „tradycyjne” grzanie, czyli jazda do przodu, czasem jakieś zwolnienie. Albo w ogóle klimatycznie: raz smętnie, raz ponuro. Tu jednak mam wrażenie wokal ma taki być. Nawet jeśli mi się to nie podoba. Nie mogę powiedzieć, że Grzechu się nie stara. Robi chłop co może, by było atrakcyjnie, płynnie przechodzi od łagodnych fraz do ciężkiego ryku. I czuć, że ta muza jest dopełnieniem wokalnych uniesień, a czasem na odwrót – to wokal uzupełnia ścianę zbudowaną przez pozostałych CLAYSENÓW.
Hmmm… No dobra, a może ja źle wszedłem w tę płytę? Chociaż nie napisałem przecież, że „Pure Heart” jest złe. Mogę się narazić, ale jakoś nigdy mną nie zakręciła historia miasteczka Twin Peaks, a pierwszy numer – zatytułowany zresztą „Laura P.” – jest w tym klimacie: chorym, że zaryzykuję – nie dla normalnego człowieka (jakbym sam był normalny heh). Tymczasem dalej płyta zaczyna się rozpędzać (a może tylko zapętlać?). Tytułowy numer jest wciąż przesiąknięty tą „nienormalnością”, ale Laura jakby zniknęła, poszła w pizdu. Trzeci na płycie „Note from diary” to znów plątanina dźwięków, ocierająca się o kakofonię, ale daleka od niej. Najbardziej zakręcony jest chyba „Crossroads” z pojawiającym się w pewnym momencie saksofonem (gościnnie w tej roli wielki Alek Korecki, szacun). Od razu przypomniało mi się szwedzkie PAN-THY-MONIUM i ich genialny „Khaoohs”. Ha! Czyli jednak są plusy?
Żartuję. Po prostu „Pure Heart” nie jest prostą płytą (totalne zaprzeczenie recenzowanego gdzieś tu przeze mnie INKJECTION). Ponadto nad chaosem CLAYSENÓW panował wielki jak dla mnie Michał Grabowski, który z FETO IN FETUS też nie tworzy łatwej w odbiorze muzy. To on zadbał o produkcję „Pure Heart”, a potem o mix i mastering. Gdybyśmy do tego dołożyli „dziwadła”, które Chomik już ma na koncie (pamiętacie NYIA z Szymonem Czechem?), pokazuje się obraz albumu… doskonałego. Prawie jazzowego, ale jednak z typową dla metalowej muzy ekspresją. Nie da się powiedzieć: „dobre” czy „złe”. Bo obok CLAYSENÓW nie da się przejść nie zauważając ich (spójrzcie chociażby na nazwę). Ale pamiętajmy, że ci faceci nie patrzą na muzykę w prosty sposób. Gwarantuję, że uszy będą skopane. Teraz wyrywajcie „Pure Heart” i sami osądzajcie.

Skład:
Emil Walinowicz – drums
Marcin Siedlecki – bass
Grzegorz Gołaszewski – vocal melodies, performance & lyrics (podobno już poza zespołem)
Jarosław Łabiebiec – left guitar
Paweł Kukuć – right guitar

Marr

Najnowsze artykuły
Black Widow Radio Czat
EwaMartinez
Aphesis.jpg
EwaMartinez
Sinful.jpg
EwaMartinez
1. Introspection-Brasil 2. Aphesis-Hawaii 3. Dark Phantom -Iraq 4. Sinful-Russia 5. Ancient sphereS-Costa Rica 6. The Fallen Prophets - South Africa 7. Sodoma-Brasil 8. Old Throne-Mexico
Bizon
sorki ale dziś nie maa audycji z powodu choroby!
Anonim4003
czemu na John doe nieda się głosować?
Anonim4059
Dlaczego nie wyłączyliście już głosowania na siarczystą listę ?
Anonim4232
witamy wszystkich bardzo serdecznie !!
EwaMartinez
hello! smile
Kostek
Siemanko wink
Czarna Wdowa
jutro audcyja !!
Anonim5291
zaraz zaczynamy laugh
Anonim5301
SALIDOS DESDE MEXICO
Czarna Wdowa
Nowa wersja Siarczystej Listy Przebojów juz wjechala na salony laugh
Czarna Wdowa
hello !!
Anonim9431
Slayer może częściej?
Anonim9761
to autopilot
Anonim9826
Saludos desde chilee
Anonim9835
SuperMetalowa muza leci BWR pozdrawia Marcin i bardzo wam kibicuje smile
Anonim9835
Tylko dlaczego teraz się nie wyświetla co gra ?
Anonim9892
Witam i tak tutaj nikt nie odpiszę ale teraz muza leci zespół Warbell klasa.
Czarna Wdowa
dlaczego sadzisz ze nikt nie odpisze laugh
Anonim11439
To radio jest Martwe !!!
Anonim11509
wcale nie jest !!
Anonim11827
Można słuchać i nie pisać. smile
Anonim17246
Całkiem przyjemna muzyka leci. Muszę tu częściej zaglądać wink
Liczba użytkowników: 0

Dostosuj