Error label - rust

Na wrocławski zespół Error Label natknąłem się za sprawą pewnego wywiadu (Hello, Kamila!). Zaciekawił mnie na tyle, że odpaliłem sobie tytułowy „Rust” właśnie. Po kilku chwilach wcisnąłem „stop” i stwierdziłem, że tego należy posłuchać od początku, jak się należy.

„Common Blindspot” po wolnym, nieco ospałym ale ciekawym intro uderza całą intensywnością riffów i mocy niczym rozpędzona ciężarówka. No i teraz na początek chwila zastanowienia – co to tak właściwie jest? Ani to hard rock, ani blues, nie jest to też stoner ani heavy metal. Więc co? Doskonałym terminem będzie tu chyba amerykański southern metal. Słychać jednak, że panowie nasłuchali się sporo z wyżej wymienionych rzeczy. Mamy tu więc piach rodem z Kyuss, jest coś z Down Phila Anselma, coś z wczesnego Black Label Society, gdy Zakk Wylde grał jeszcze na bagnach, jest coś z późnego Cathedral, coś z Black Sabbath, coś z Soundgarden, Godsmack i coś z polskiego thrash metalu.

„404” to już rasowe, południowe łojenie w najlepszym stylu. Znów najbliższe porównanie do wczesnego BLS i… wczesnego Horrorscope (wokale). Nie ma tu niczego odkrywczego ale cholernie buja. Znawcy i smakosze gatunku znajdą tu również coś z Texas Hippie Coalition. Moją uwagę przykuwa proste aczkolwiek efektowne gitarowe łojenie. Bardzo się cieszę, że mamy w Polsce taki zespół.

„Rust or Bust” to znów gaz do dechy, osiemnastokołowa ciężarówka i pusta trasa, gdzieś przed siebie. Zwróćcie uwagę na to efektowne, bluesowe zwolnienie mniej więcej w środku utworu i doskonałą, klimatyczną solówkę.

O tym, że zespół lubi właśnie takie klimaty, świadczy ostatni niestety „On The Road”. Ciężki jak stado słonic, do bólu bluesujący kawałek. I – wybaczcie – ale jakbym tu słyszał Mistrza Butlera z Black Sabbath. On bardzo lubi grać na basie w taki sposób. Jako człowiek, który zawsze zwraca uwagę na brzmienie sekcji, tu nie mogłem się oprzeć wielu porównaniom ale najbliżej tu właśnie do Mistrza Basu z Birmingham. Zawsze miałem wielki szacunek do tak grających basistów – prosto, mocno, z odpowiednim feelingiem i do przodu.

Za krótko, zdecydowanie za krótko. Chce się więcej. Niestety w Polsce nie ma mody na tego typu dźwięki i wielka to szkoda. Ja, jako fan mocnego, południowego łojenia, z dużą przyjemnością posłuchałem tych zaledwie czterech kawałków. Będę wyglądał okazji do posłuchania zespołu na żywo. Jestem bardzo ciekawy efektu live.

Powraca pytanie jak nazwać muzykę Error Label. Nie wiem, naprawdę nie wiem, bo wymyka się ona wszelkim szufladkom. Jak napisałem wyżej, blisko jest im do southern metalu z USA ale czy do końca? To może inaczej i niech będzie, że prowokacyjnie: Cathedral spotyka Horroscope na piwie i nagrywają mini album.

Fajnie.

10/10

Członkowie zespołu

Vocal – Przemysław Babiec

Guitar – Łukasz Makowski

Bass – Mateusz Gepert

Drums – Ryszard Kostrubiec

~Vincent

Najnowsze artykuły
Black Widow Radio Czat
EwaMartinez
Aphesis.jpg
EwaMartinez
Sinful.jpg
EwaMartinez
1. Introspection-Brasil 2. Aphesis-Hawaii 3. Dark Phantom -Iraq 4. Sinful-Russia 5. Ancient sphereS-Costa Rica 6. The Fallen Prophets - South Africa 7. Sodoma-Brasil 8. Old Throne-Mexico
Bizon
sorki ale dziś nie maa audycji z powodu choroby!
Anonim4003
czemu na John doe nieda się głosować?
Anonim4059
Dlaczego nie wyłączyliście już głosowania na siarczystą listę ?
Anonim4232
witamy wszystkich bardzo serdecznie !!
EwaMartinez
hello! smile
Kostek
Siemanko wink
Czarna Wdowa
jutro audcyja !!
Anonim5291
zaraz zaczynamy laugh
Anonim5301
SALIDOS DESDE MEXICO
Czarna Wdowa
Nowa wersja Siarczystej Listy Przebojów juz wjechala na salony laugh
Czarna Wdowa
hello !!
Anonim9431
Slayer może częściej?
Anonim9761
to autopilot
Anonim9826
Saludos desde chilee
Anonim9835
SuperMetalowa muza leci BWR pozdrawia Marcin i bardzo wam kibicuje smile
Anonim9835
Tylko dlaczego teraz się nie wyświetla co gra ?
Anonim9892
Witam i tak tutaj nikt nie odpiszę ale teraz muza leci zespół Warbell klasa.
Czarna Wdowa
dlaczego sadzisz ze nikt nie odpisze laugh
Anonim11439
To radio jest Martwe !!!
Anonim11509
wcale nie jest !!
Anonim11827
Można słuchać i nie pisać. smile
Anonim17246
Całkiem przyjemna muzyka leci. Muszę tu częściej zaglądać wink
Liczba użytkowników: 0

Dostosuj