VADER - Thy Messenger

Program: 1. Grand Deceiver, 2. Litany, 3. Emptiness, 4. Despair, 5. Steeler (Judas Priest cover)

Jest pewna sprawa związana z VADER, o której na razie cicho sza… Ale tak kręcąc się w temacie legendy polskiego metalu uświadomiłem sobie, że ostatnie co słuchałem z dyskografii Petera i jego załogi to była płyta „Necropolis”. Aż wstyd się przyznać, co? Tamten album nie podszedł mi totalnie, wydał mi się przekombinowany, dlatego potem na długo straciłem kontakt z kapelą. Dopiero tegoroczna zapowiedź nowej (której to już?) płyty VADER „zaskoczyła” w moich uszach. Długo przymierzałem się do nabycia „Thy Messenger”, jednak w końcu decyzja zapadła, zaskórniaki poszły się jeb***ć.

Czy jest czego żałować? Nie! Absolutnie. Kwartet dowodzony przez niestrudzonego Petera dał na zapowiedzi, w zasadzie rzucił na pożarcie trzy nowe numery, tradycyjnie – jak to na wydawnictwach VADER – pojawił się jeden „odgrzewany kotlet” z przeszłości i coverek. Ale płytkę zaczyna nowy track – „Grand Deceiver”. Ja pier***ę, ale moc! Utwór zaczyna się od speed-metalowego wjazdu, potem wrzask, growl Petera (jakże charakterystyczny) i ostra jatka. Zaiste, ten utwór ma pier***nięcie! To był ten pierwszy ochłap, na który dałem się złapać. Potem nie jest wcale gorzej. Odkurzone „Litany” z albumu zwącego się tak samo to kolejna chłosta. Nowa wersja pieśni sprzed blisko dwóch dekad z butów może wyrwać, nie ma co! Co ważne – Docent może „spać” spokojnie, jeśli w kapeli zastępuje go tak wytrawny pałker jak James. To tyle w kontekście „Litany”.

Drugi nowy utwór – „Emptiness” – zaczyna się od smakowitej solówki, potem motoryczna jazda w thrashowym stylu. Tak nieco po niemiecku. I znów to solo – aaaaarrrrrggggghhhhhhh!!! Pająk wnosi do tej muzy to, co ma najlepsze. Ostatni z trójcy nowości „Despair” nie jest bynajmniej aktem desperacji, a rasowym death/thrashowym wałkiem, który za parę lat może na stałe trafi na setlistę koncertowych kanonad. I tu muszę to napisać: wokal Petera, który – przyznaję – czasem wręcz mnie drażnił, dzisiaj brzmi jak za starych dobrych czasów. W ogóle VADER wydaje się być w doskonałej formie. I coś mi się zdaje, że nowym albumem muzykom uda się pokazać środkowy palec malkontentom. Przynajmniej muzycznie.

Epkę wieńczy przeróbka „Steeler” JUDAS PRIEST z płyty „British Steel”. To zdaje się drugi numer z tego albumu Brytoli po „Rapid Fire”, po który Peter sięgnął w 2000 roku (tym samym, w którym świat ujrzał „Litany”). Nie powiem, że rewelacja, ale taka mała odmiana nie zaszkodzi. Motorycznie ten numer nawet zbytnio nie odbiega od kompozycji „vaderowców”, niemniej nie jest to najlepszy numer na płycie. A to już coś.

Zespół tymi pięcioma utworami wysłał tak zajebistą wiadomość, że i ja – „niefan” – nie mogę się doczekać pełnego wydawnictwa. Ale na poprzednie namówić i tak się nie dam.  

marr

Najnowsze artykuły
Black Widow Radio Czat
EwaMartinez
Aphesis.jpg
EwaMartinez
Sinful.jpg
EwaMartinez
1. Introspection-Brasil 2. Aphesis-Hawaii 3. Dark Phantom -Iraq 4. Sinful-Russia 5. Ancient sphereS-Costa Rica 6. The Fallen Prophets - South Africa 7. Sodoma-Brasil 8. Old Throne-Mexico
Bizon
sorki ale dziś nie maa audycji z powodu choroby!
Anonim4003
czemu na John doe nieda się głosować?
Anonim4059
Dlaczego nie wyłączyliście już głosowania na siarczystą listę ?
Anonim4232
witamy wszystkich bardzo serdecznie !!
EwaMartinez
hello! smile
Kostek
Siemanko wink
Czarna Wdowa
jutro audcyja !!
Anonim5291
zaraz zaczynamy laugh
Anonim5301
SALIDOS DESDE MEXICO
Czarna Wdowa
Nowa wersja Siarczystej Listy Przebojów juz wjechala na salony laugh
Czarna Wdowa
hello !!
Anonim9431
Slayer może częściej?
Anonim9761
to autopilot
Anonim9826
Saludos desde chilee
Anonim9835
SuperMetalowa muza leci BWR pozdrawia Marcin i bardzo wam kibicuje smile
Anonim9835
Tylko dlaczego teraz się nie wyświetla co gra ?
Anonim9892
Witam i tak tutaj nikt nie odpiszę ale teraz muza leci zespół Warbell klasa.
Czarna Wdowa
dlaczego sadzisz ze nikt nie odpisze laugh
Anonim11439
To radio jest Martwe !!!
Anonim11509
wcale nie jest !!
Anonim11827
Można słuchać i nie pisać. smile
Anonim17246
Całkiem przyjemna muzyka leci. Muszę tu częściej zaglądać wink
Liczba użytkowników: 0

Dostosuj